Tripłciowość

Tripłciowość (trigender)

Osoby utożsamiające się z tą tożsamością płciową identyfikują się z trzema płciami (binarnymi i/lub niebinarnymi). Osoby odczuwają te trzy płcie na raz bądź na przemian. W tym drugim przypadku zdarza się, że identyfikują się one również jako osoby płynnopłciowe.

Zobacz inne definicje

Opowieści

Od kiedy tylko pamiętam, mówiłom, że jestem babo-chłopem. I od kiedy tylko pamiętam, byłom poprawiane. W dzieciństwie mówiono mi, że jestem przecież dziewczynką, a w przyszłości będę kobietą. A gdy już byłom dorosłe, słyszałom, że kobiecie nie wypada tak o sobie mówić, bo to infantylne. Wszelkie chłopięce zainteresowania były mi oczywiście skutecznie wybijane z głowy. Strasznie mnie to drażniło, ale nie znałom pojęcia niebinarności, więc czułom przymus do pogodzenia się z okrutną rzeczywistością, iż jestem kobietą. Niemniej, gdy tylko nadarzała się okazja, znowu mówiłom, że jestem babo-chłopem.

Będąc już rodzicem poznałom pierwszy raz w życiu osobę niebinarną. Wzbudziło to moją wielką euforię. Nie dlatego, że było to dla mnie nowe doświadczenie. Tylko dlatego, że wreszcie po przeżyciu ponad ćwierćwiecza w przekonaniu, że nigdzie nie pasuję, ani do kobiet, ani do mężczyzn, wreszcie odkryłom swoją przynależność płciową. Poczułom wreszcie, że nie jestem dziwadłem. Wreszcie wiedziałom kim naprawdę jestem.

Od wielu lat zbieram się na odwagę, by wreszcie zrealizować moje marzenie i ubrać coś ewidentnie męskiego. Przez to, co mi wpojono w przeszłości, mam z tym trudności. Trzymajcie kciuki!

Opowiedz nam swoją historię

Jesteś osobą niebinarną? Chcesz, aby Twoja opowieść pojawiła się na stronie?
Podziel się nią i
napisz nam o sobienapisz nam o sobie.

Napisz nam o sobie