Reprezentacja

Zaproponuj nam swoją pozycję z odniesieniami w kulturze.

Zaproponuj artykuł

Nimona

N.D. Stevenson

Opis fabuły

Nimona jest młodą i porywczą zmiennokształtną. Marzy o zostaniu łotrzycą. Lord Ballister Czarneserce to arcyłotr pragnący zemsty. Oboje szykują potężną rozróbę. Gdy drobny sabotaż kończy się zaciekłą bitwą, lord Czarneserce uświadamia sobie, że moce Nimony są równie mroczne i tajemnicze co jej przeszłość… Jej nieprzewidywalna, dzika natura może być o wiele groźniejsza, niż gotów jest przyznać.

Reprezentacja

Nimona to Nimona. Zmiennokształtny byt, wciskany w kategorie płciowe przez ludzi gdy pokazuje się pod postacią dziecka (zwykle dziewczynki). Gdy inni dowiadują się, że może zmieniać postać, zwykle nazywane jest potworem. Warto wspomnieć, że Nimona komiksowa używa zaimków ona/jej (w oryginale she/her) ale w animowanej adaptacji Netflixa już form neutralnych. Postać ewoluowała i zmieniała swoje znaczenia również dla osoby autorskiej, wraz z lepszym zrozumieniem swojej własnej tożsamości.

Genderqueer

Maia Kobabe

Opis fabuły

Autobiograficzny komiks o odkrywaniu swojej tożsamości płciowej i próbach funkcjonowania w binarnym społeczeństwie.

Reprezentacja

Osoba autorska jest osobą niebinarną.

Sandman

Neil Gaiman

Opis fabuły

Sen, po wielu latach niewoli w posiadłości brytyjskiego maga, rusza odbudować swoje królestwo. Nie jest to prostym zadaniem, ponieważ po drodze musi zmierzyć się z wszystkimi błędami przeszłości.

Reprezentacja

Pożądanie - postać genderfluid, w komiksach określana jako "brato-siostrze" oraz "ciocia-wujek"