Reprezentacja

Zaproponuj nam swoją pozycję z odniesieniami w kulturze.

Zaproponuj artykuł

One Day at a Time

Gloria Calderón Kellett, Mike Royce

Opis fabuły

One Day at a Time to sitcom bazujący na serialu pod tym samym tytułem z przełomu lat '70 i '80. Skupia się na losach trzech generacji kubańsko-amerykańskiej rodziny.

Reprezentacja

Syd to osoba partnerska jednej z głównych bohaterek - Eleny. Używa zaimków They/Them w oryginalnej wersji serialu.

Liga Młodych

Greg Weisman, Brandon Vietti

Opis fabuły

Serial bazujący na serii komiksów Young Justice od DC Comics. Skupia się na losach dotychczasowych pomocników głównych bohaterów Justice League, którzy tworzą młodszy pododdział pod tytułową nazwą.

Reprezentacja

Violet to biseksualna niebinarna postać superbohaterska używająca zaimków They/Them w oryginalnej wersji serialu.

Dobre Miejsce

Michael Schur

Opis fabuły

Eleanor Shellstrop umiera, a w zaświatach wita ją Michael, który twierdzi, że jako jedna najszlachetniejszych osób, trafiła ona do „Dobrego Miejsca”, materialnego raju. Kobieta stwierdza, że doszło do pomyłki – jej życie wyglądało zupełnie inaczej, niż to przedstawił architekt Dobrego Miejsca, a ona wcale nie była szczególnie dobrą osobą. Chcąc zasłużyć na miejsce w raju, prosi obecnego tam Chidiego, wykładowcę filozofii i etyki, aby nauczył ją bycia dobrym człowiekiem.

Reprezentacja

Janet jest źródłem wszystkich informacji w swojej okolicy. Zawiera także całą wiedzę wszechświata i chętnie odpowie na czyjeś pytania. Janet nie ma określonej płci i używa zaimków ona/jej, często podkreślając, że "nie jest dziewczyną".

Szkoła złamanych serc (2022)

Hannah Carroll Chapman

Opis fabuły

Prowokacyjny mural ujawnia potajemne łóżkowe schadzki uczniów liceum Hartley. Jego autorka, Amerie, musi stawić czoła przykrym konsekwencjom swoich działań.

Reprezentacja

Darren, jedna z głównych postaci, jest osobą niebinarną (i jest grane przez niebinarną osobę aktorską).

Another Life

Aaron Martin

Opis fabuły

Dzielne osoby astronauckie lecą wszerz galaktyki, żeby odkryć zamiary cywilizacji, która wylądowała na Ziemi wielkim artefaktem.

Reprezentacja

Osoba lekarska na statku kosmicznym, Zayn Petrossian, jest osobą niebinarną.

Star Trek: Discovery

Bryan Fuller, Alex Kurtzman

Opis fabuły

Kolejna seria z cyklu Star Trek. Tym razem zabieramy się w podróż na U.S.S. Discovery, gdzie śladami byłej pierwszej oficerki, Michael Burnham odkrywamy tajemnice wszechświata.

Reprezentacja

Osoba inżynierska na statku kosmicznym, Adira Tal, jest osobą niebinarną.

Sowi dom

Dana Terrace

Opis fabuły

Kreskówka o świecie alternatywnym.

Reprezentacja

Raine Whispers, była osoba partnerska Idy jest niebinarna. W wersji polskiej używa zaimków "on/jego". Masha ma pomalowane paznokcie w kolorach niebinarnej flagi, w jednej ze scen nosi plakietkę z zaimkami "they/them"

Billions

Brian Koppelman, David Levien, Andrew Ross Sorkin

Opis fabuły

Ambitny prokurator federalny Chuck Rhoades otrzymuje informacje dotyczące nielegalnych praktyk na rynkach finansowych i rozpoczyna wojnę z wpływowym finansistą.

Reprezentacja

Taylor Mason to osoba niebinarna.

Steven Universe

Rebecca Sugar

Opis fabuły

Steven Universe jest pół człowiekiem, pól kryształem. Choć jeszcze nie potrafi korzystać w pełni ze swoich mocy, przemierza krainę z trzema Kryształowymi Klejnotami, aby jak najbardziej pomóc im w pilnowaniu bezpieczeństwa ludzkości.

Reprezentacja

Shep - do tej pory jedyna ludzka niebinarna postać w tym serialu, osoba partnerska Sadie Miller. Stevonnie - fuzja Stevena i Connie, twórczyni serialu stwierdziła, że płeć tej postaci jest ciężka do opisania, ponieważ jest bezpośrednią reprezentacji relacji między Stevenem i Connie. Używa neutralnych zaimków.

Loki

Michael Waldron

Opis fabuły

Serial oryginalny zaliczany do MCU. Loki zmuszony zostaje do pracy w agencji monitorującej czas po tym, jak przyłapano go na kradzieży Tesseractu. Postanawia wykorzystać to na swoją korzyść i przenosić się w czasie, by zmieniać historię ludzkości.

Reprezentacja

Loki Laufeyson - niebinarne bóstwo, mogące zmieniać kształty i mieć różne wcielenia

Our Flag means Death

David Jenkins

Opis fabuły

"XVIII wiek. Do tej pory żyjący w luksusach arystokrata Stede Bonnet postanawia porzucić swoje dotychczasowe przywileje i zostać piratem."

Reprezentacja

Jim Jimenez - niebinarna osoba piracka

The A List

Dan Berlinka, Nina Metivier

Opis fabuły

Mia przypływa na bezludną wyspę, na której ma odbyć się prestiżowy letni obóz. Podczas pobytu tam na jaw zaczynają wychodzić wieloletnie tajemnice i paranormalne zjawiska obecne w tym miejscu.

Reprezentacja

Alex - uczestnicze obozu, osoba niebinarna, wprost mówiąca "smash gender binary"

Sex Education

Laurie Nunn

Opis fabuły

Maeve, widząc jak dużym problemem jest brak poprawnej edukacji seksualnej wśród znajomych z Moordale High namawia Otisa, żeby wspólnie założyli biuro porad seksuologicznych.

Reprezentacja

Cal - osoba niebinarna, w 3 sezonie walczyło z dyrektorką o mundurki, które nie definiują płci

Smoczy książę

Justin Richmond, Aaron Ehasz

Opis fabuły

Przez konflikt ludzkich magów z pozostałymi mieszkańcami krainy Xandrii dochodzi do wybuchu wojny. W obliczu trwającego konfliktu dwoje ludzkich dzieci oraz elfia zabójczyni łączą siły, aby odkryć tajemnicę, która może pomóc go zakończyć.

Reprezentacja

Kazi - interpretatorze języka elfiego

She-Ra i księżniczki mocy

N.D. Stevenson

Opis fabuły

Remake animacji „She-Ra: Księżniczka Mocy”. Po znalezieniu magicznego miecza, który dał jej moce She-Ry, Adora opuszcza Hordę. Dowiaduje się prawdy o kłamstwach Shadow Weaver i dołącza do Rebelii, żeby przywrócić pokój w krainie.

Reprezentacja

Double Trouble - zmiennokształtne reptilianiszcze, osoba szpiegowska ze strony Hordy